NOVO

8 mesecev Azije. 6 drzav. V sirino, visino in globino. Kulture, okolja, delovanja, politike, druzbe, posameznika, narave in mest. Predvsem pa vase. In ob zivljenju prostovoljke v misijonih za sest mesecev v kamboska dekleta. Temu recem Ljubezen.

Kako in komu govorimo?


Včeraj je bil dan pisanja knjige (mimogrede, ravnokar je bila knjiga z najverjetnejšim naslovom Socialno podjetništvo, odposlana v lekturo), in dan, ko sem se miselno ukvarjala z vprašanjem Kako govorimo katoliki? Od kod prihajajo naše misli? Katere kanale uporabljamo za prenos naših misli? In navsezadnje, komu sporočamo – kdo nas posluša?
Če je moja vera resnična in globoka, jo oznanjam. Oznanjam jo jaz in oznanjaš jo ti. S svojo držo, zgledom in z besedami. Beseda, zvok in slika medijskih sporočil (katoliških in nekatoliških) je tako samo dodatek sporočilom kristjanov.
Večer sem kot moderatorka zaključila s poudarkom, da je prav vsak od nas PR-ovec vere in odnosa do Boga. Tega se vse premalo zavedamo. 
V razpravo sem se podala s čudovitimi gosti, ki vsak po svoje navdušuje in s katerim sem se predhodno srečevala le skozi njihovo pisano besedo ali podobe. Filme, ki jih dela David, je pač težko zgrešiti, v zanimivi in intenzivni razpravi o tem, kaj in kako komuniciramo kristjani, so spregovorili mag. Božjo Rustja, urednik mesečnika Ognjišče, David Sipoš, mlad in perspektiven filmski režiser in dr. Aleš Maver, publicist in družbeni analitik.
S to okroglo mizo so se včeraj zaključili Nikodemovi večeri 2012, moji drugi, njihovi nevemkoliki.
Skozi večer pogovora o temkako kristjani oznanjamosmo ugotavljalida kristjani še vedno najbolj trdno pričujemo s svojim življenjem in s svojo lastno gorečnostjoKot neke vrste nadgradnja oznanjevanje z zgledom je oznanjanje skozi besedopodobo, film, zvok. V večeru smo iskali odgovor na vprašanje komunikacijskih kanalovki ji Cerkev uporablja in na prilagajanje jezika sporočanja sodobnemu človeku.

Sama sem se odlocila za kanal zapisa svojih misli. Mogoce pa komu pomaga razumeti mene, pot in del sebe.

Vsekakor je cas za prebujanje. Cetudi pocasno in mucno. Tako kot so prebujanja vsako jutro za vecino ljudi. Mene se vedno prebuja budilka telefona, ki jo preklopim vsaj trikrat. Tako zelo prijetno kje spanje malega cloveka.